Joseph Delaney „Klątwa z przeszłości”

Joseph Delaney Klątwa z przeszłości Czaczytać Joseph Delaney "Klątwa z przeszłości"
Joseph Delaney „Klątwa z przeszłości” 5.00/5 (100.00%) Głosów: 1

Tej książki nie należy czytać po zmroku…

Akcja drugiej części Kronik Wardstone dzieje się w Priestown. Stracharz i jego uczeń chcą zejść do podziemnych katakumb, by pokonać Mora- istotę, z którą John Gregory już raz przegrał. Żeby tego było,  do miasta przybył Kwizytor- osoba, która poluje na wszystkich, którzy mają do czynienia z mrokiem.

Powieść jest po prostu fajna. Ciekawa fabuła w połączeniu z wciąż rozrastającą się ekipą dobrze opisanych bohaterów, tworzy  ten niepowtarzalny klimat, którego nie można porównać z żadną inną serią Fantasy.

Jest naprawdę niewiele momentów w których książka sprawia problem. Można się więc w spokoju skupić na poznawaniu fabuły i samych bohaterów.

W tej części dowiadujemy się paru ciekawych faktów o przeszłości Stracharza-nie za wiele, ale jednak. Uważam to za całkiem spory plus.

Plusem jest również, że autor po prostu genialnie opisuje świat przedstawiony, skupia się na szczegółach. Jest tu parę naprawdę ciekawych opisów Priestown. Widać już także zmianę samego Toma; dojrzał i lepiej zna swój fach, dzięki czemu powoli zaczynamy dostrzegać w nim zadatki na świetnego Stracharza.

Kończąc, uważam, że „ Klątwa z przeszłości” jest ciekawa i tajemnicza. Joseph Delaney naprawdę dopieścił tą książkę. Polecam!!!