Paula Hawkins „Dziewczyna z Pociągu”

Paula Hawkins Dziewczyna z Pociągu Czaczytać Paula Hawkins „Dziewczyna z Pociągu”
Paula Hawkins „Dziewczyna z Pociągu” 4.56/5 (91.11%) Głosów: 9 s

Trzy kobiety; Rachel- rozwódka, alkoholiczka, dziewczyna z pociągu. Bez pracy, kochająca byłego męża, oszukana, porzucona, z dziurami w pamięci, zaniedbana i samotna. Megan- żona, kochanka, artystka, kobieta z przeszłością, nieoczywista, tajemnicza. Anna- żona, matka, była kochanka, osaczona przez byłą żonę męża (mieszkająca w ich domu) młoda, pewna siebie i swojej urody kobieta.

Historie tych postaci łączą się i przeplatają, opowiadając o morderstwie, które zmienia życie każdej z nich.

Kiedy zaczęłam czytać tę książkę, nie mogłam uwierzyć, że to jest właśnie ta topowa powieść o której wszyscy wokół mówią, nie byłam w stanie pojąc dlaczego mój guru S. King „nie mógł się od niej oderwać przez całą noc”. Mnie ona po prostu nudziła. Już sama jej budowa mnie drażniła; każdy rozdział widziany jest oczami jednej z kobiet. Szczerze mówiąc chciałam ją zostawić (co rzadko mi się zdarza), ale koleżanka z pracy powiedziała mi, że po przebrnięciu przez początek akcja rusza i jest już tylko lepiej. I rzeczywiście! Kiedy dochodzi do wspomnianego już morderstwa, nagle zdajesz sobie sprawę, że nie możesz się oderwać. W głowie pojawiają się różne opcje, wizje zarówno samego morderstwa jak i motywu. Budowa książki nie przeszkadza, a wręcz nakręca akcję i pozwala spojrzeć na sytuację oczami każdej z kobiet.

Szukanie winowajcy jest trudne i żmudne, co rusz pojawiają się nowe wątki i Twoje przemyślenia zarówno o ofierze jak i  potencjalnym zabójcy co chwilę się zmieniają.  Totalny kalejdoskop zdarzeń, mętlik, który tworzy autorka, nie pozwala nawet na chwilę na oderwanie się od książki.

Na chwilę przed końcem już wszystkiego się domyślasz i wiesz kto zabił. Nie wiesz do końca czemu, więc w dalszym ciągu czytasz. Potem nadchodzi konfrontacja i napięcie jest już tak duże, że nie pozwala na rozluźnienie aż do samego końca, więc mkniesz przez kolejne strony i rozwiązujesz zagadkę.

To dobry thriller. Pomimo nudnego i przyciężkiego początku z czasem akcja się rozwija i po prostu przepadasz.

Przebrnijcie więc przez te trudne pierwsze rozdziały a nie będziecie mogli nie odkryć zagadki Dziewczyny z Pociągu.