Stephen Hawking „Czarne Dziury”

Stephen Hawking Czarne Dziury Czaczytać Stephen Hawking „Czarne Dziury”
Stephen Hawking „Czarne Dziury” 4.50/5 (90.00%) Głosów: 2 s

Ciężko będzie, ale trzeba, dla wszystkich ciekawskich świata, zrecenzować to maleńkie (objętościowo) dzieło, najbardziej znanego, brytyjskiego astrofizyka, człowieka popkultury i gwiazdy telewizyjnej; Stephena Hawkinga.

Czarne Dziury stanowią część wykładów dla BBC z 2016 roku.

W książce, autor, przedstawia, w bardzo przystępny sposób, teorię czarnych dziur. Tłumaczy i opisuje proces ich powstawania z masywnych gwiazd, zjawisko promieniowania, zakrzywienie czasoprzestrzeni, problemy wszechświata i jeszcze kilka, delikatnie rzecz ujmując, ciekawych kwestii, które zafascynują każdego, kto poszukuje odpowiedzi na trudne pytania związane z astrofizyką. Hawking  przekazuje nam tę wiedzę, dopełniając ją rycinami, nierzadko zabawnymi, które w genialny sposób ilustrują omawiane wątki.

Do zrozumienia wszystkich tych zawiłych treści, tak naprawdę, nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza, a nawet jeśli traficie na przyciężki temat, to zawsze można wygooglować i sprawdzić czym jest np. drugie twierdzenie termodynamiki… no np. :)

Książka jest bardzo ładnie wydana; w porządnej, twardej oprawie, z  dużą czcionką i wieloma ilustracjami, sprawia, że czyta się ją ekspresowo, a humorystyczne podejście i pytanie typu „czy da się wydostać z czarnej dziury”, tworzą intelektualny, pouczający i bardzo zrozumiały wstęp do wielkich pojęć i zagadek wszechświata. A i jest co opowiadać partnerowi przy romantycznej kolacji :)

CzaCzytać! A jeśli z Hawkingiem Wam nie po drodze, to polecamy na niewielki, niezobowiązujący prezent dla geeka 😀 Gwarantujemy, że będzie szczęśliwy i jeszcze na dodatek zniknie na chwilę, żeby jak najszybciej ją przeczytać 😀